Sistem Yazılımları | Bigsoft Bilgi Teknolojileri
Sistem Yazılımları

Sistem Yazılımları

Program dilleriyle hazırlanan yazılımların problemsiz bir biçimde çalışmasına yardımcı olan yazılımlara sistem yazılımları adı verilir. Sistem yazılımları da kendi arasında iki gruba ayrılır.

İşletim Sistemi Yazılımları: Bilgisayar sisteminde yapılacak olan tüm işlemlerin kaynaklarını ve kontrollerini sağlayan sisteme işletim sistemi denir. İşletim sistemi, kullanıcıların bilgisayar kaynaklarını yönetebilmesine imkan tanır.

Hizmet Yazılımları: Genel sistem destek işlemlerinin kullanabilmesine yarayan yazılımlara hizmet yazılımları adı verilir. Dosya kopyalama, dosya sıkıştırma, dosya transferi yapma, disk biçimlendirme, disklerde bulunan programları yedekleme, disk yüzeyini düzenleme, klavye düzenleme ve virüs temizleme işlemleri bu yazılım ile yapılır. aslında işletim sistemi yazılımları hizmet yazılımlarının yaptıklarını yapabilir ama bazı durumlar için ek olarak hizmet yazılımları gerekebilir.

Eğer Profesyonel bir ekipden yazılım hizmeti almak istiyorsanız her zaman referansları sağlan profesyonel çalışanları ola bir firma tercih etmelisiniz.Biz egegen olarak profesyonel ekibimizle yazılım hizmetleri vermekteyiz.hizmetlerimizden yararlanmak için ilgili linkden bize ulaşabilirsiniz.

Yorumlar 0

Yorum Yap