Web Sitesi Nasıl Yapılır? | Bigsoft Bilgi Teknolojileri
Web Sitesi Nasıl Yapılır?

Web Sitesi Nasıl Yapılır?


Alan adı/domain satınalma

Web sitesi kurmak için ilk olarak bir alan adı yani domain satın alınır. Alan adı, ".com" veya ".net "şeklinde biten internet adresidir. Kullanıcılar bu adresi yazarak internet üzerinde web sitesine ulaşabileceği gibi, web sitesi aracılığı ile verilecek olan ürün ve hizmetlerle ilgili anahtar kelimelerle de siteye ulaşım sağlanacaktır.

Barındırma/hosting hizmeti satınalma

Barındırma yani hosting, web sitesinin internette aktif olarak açılmasını sağlamaktadır. Sitede yayınlanan müzik, video, fotoğraf ve yazılara erişim için hosting hizmetinin alınması gerekir. Aynı zamanda sitede yüklü olan tüm bu veriler hosting yani barındırma ile depolanır. 

Domain ve hostingi birbirine bağlama

 Domain ve hosting satın aldıktan sonra iki araç birbirine bağlanarak site aktif hale getirilir. Alan adı tanımlandıktan sonra hostingin verdiği sunucu adresi alan adına tanımlanır. Böylece alan adı yönlendirmesi yapılmış olur. Alan adı bağlanan sunucu üzerinden çalışmaya başlar.

Google Dostu Web Sitesi

Google dostu bir web sitesi nasıl yapılır? sorusunun cevabını merak ediyorsanız hemen söyleyelim. Burada ilk ve olmazsa olmaz kural seo dur. Zaten seo nun amacı da Google dostu siteler oluşturmaya yardımcı olmaktır. Seo uyumlu bir web sitesindeki içerikler kullanıcı dostu, faydalı bilgiler içeren, kaliteli ve özgün metinlerdir.  Özgün içerik demek kopya olmayan, asla doğallığını kaybetmeyen içeriklerdir. Genelde 250-300 kelime arasıdır. 

İçerikler anahtar kelimelerle güçlendirilir. İçerik hangi konuda ise o konunun arama motorlarında taranmasında kullanılan anahtar kelimeler içerir.

Anahtar kelimeler bold olarak yazılır. 
Site kodlaması hatasız olmalıdır.
Varsa kodlama hataları düzeltilmelidir.
Gereksiz kodlardan kurtulmak sitenin hızlı açılmasını sağlar.
Makalelere eklenen linkler en az 1 en fazla 3'ü geçmemelidir. 
Şirket logosu internet ile uyumlu olmalı, değilse bir tasarımcı ile görüşüp uyumlu hale getirilmelidir. 

Yorumlar 0

Yorum Yap